Sbor Dobrovolných Hasičů

Vás vítá na svých stránkách

Světlá Hora JPO II/1

Naše technika

Více snímků naších vozů najdete v sekci Technika.
V sekci Naše videa můžete shlédnout videa, které jsme natočili.

Celkem:     211265

Výjezdový den 3.11.2012

Dne 3.11.2012 proběhl Výjezdový den dobrovolných hasičů Světlá Hora. V plánu tohoto cvičení bylo nachystáno několik fiktivních událostí, které museli hasiči v rámci svých skušeností a dovedností vyřešit. Program připravoval náš velitel jednotky František Lukovský, a profesionální Hasič hasičského záchraného sboru ČR Bruntál Michal Frnka, kteří sledovali jednotlivé zásahy a práci hasičů. Ty pak spolu vyhodnotily, a případné nedostatky probrali se zasahující jednotkou. Jako první výjezd byl k požáru střechy do Bruntálu, kde hasiči museli natáhnout vedení vody až do podkroví kde prozkoumávali prostor na možný výskyt ohrožených osob a zvířat. Druhý výjezd byl k požáru kontejneru Avie, kde hasiči pomocí vysokotlaku vody oheň uhasily. Třetí událost byla nahlášena výjezdovému vozidlu DA Avie, kde jednotka měla zajistit doplňování vodou automobilovou cisternu pomocí PS 12. Ke čtvrté události se jelo k cisterně, u které byl nahlášen únik neznámé látky tu museli hasiči z bezpečné vzdálenosti identifikovat dalekohledem a podle Kemlerova kodu umístěným na vozidle zjistit o jakou látku se jedná, a potom únik lokalizovali. Pátý výjezd byl nahlášen k zřícené budově, kde hasiči hledali zavalené osoby ke kterým aby se dostali museli překonat několik překážek. U zraněné osoby provedli kontrolu životních funkcí, fixaci zraněného a přesun na lehátku k sanitě.

Na závěr proběhlo hodnocení Výjezdového dne, které dopadlo uspokojivě. A díky tomuto cvičení jsme zjistily kde děláme chybičky na které si máme dávat příště pozor.

Poděkování : organizátorům a zasahujícím hasičům za vzornou práci.

Více fotek na: http://jirka84.rajce.idnes.cz/Vyjezdovy_den_3.11.2012/

na stránku: 10   20   30   40